П'ятниця, 05 січня 2018 14:13

Ринок нерухомості наприкінці року відзначився динамікою

up nОстанній місяць року, що минув, був динамічним, і покупці часто змушені були приймати рішення щодо того чи іншого об'єкта без зволікання, повідомляє Олена Біберова, гендиректор АН "Благовіст", пише "Столична нерухомість".

Так, у грудні 2017-го експерти агентства відзначили стабільно високу активність не лише щодо кількості заявок, але й закритих угод. Сторони швидко приймали рішення, а чимало "гарячих" об'єктів з вигідними умовами були розкуплені. Утім, це не означає, що ринок вичерпався – він ще має потенціал, який видно із кількості незакритих заявок і об'єктів, власники яких готові до обговорень умов.

Але, за даними агентства, у грудні минулого року кількість угод з оренди нерухомості скоротилася на 12%, а рівень витрат на оренду опустився на 10% до 153 тис. дол.

Водночас ринок оренди реагує на зміни, що відбуваються в економіці країни в цілому і в суміжних галузях зокрема.

Аналітики компанії зазначають, що прогнози на початок року на ринку оренди загалом оптимістичні, оскільки активність спостерігається і в бізнес-середовищі: звертаються із заявками на оренду житла, комерційних і офісних приміщень не лише українці, але й іноземці, які приїжджають в Україну вести бізнес. Тож 2018 рік обіцяє бути позитивним не лише для ринку житла, але й для української економіки в цілому.

Також стало відомо, що в IV кварталі року, що минув, середня вартість приватних будинків у столиці і передмісті стрімко падала, тож у грудні були зафіксовані найнижчі за рік ціни на 1 м2 будинків – 952 дол.  для столиці і 778 дол. − для передмістя.

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION